Zachowaj zdrowie podczas mroźnych dni!

dziewczynka na sankach i pies

Okres zimowy to czas gdy wielu z nas leży w łóżkach z katarem i masą chusteczek obok. Niekoniecznie jest to coś co ułatwia życie, a wręcz przeciwnie. Jak zachować zdrowie mimo szaleńczych wiatrów na zewnątrz?

Nie jest tajemnicą, że na pewno warto zacząć ubierać się cieplej, z naciskiem na ochronę głowy i szyi. Możemy łapać się również innych pomocy, jeżeli posiadamy zwierzę jak pies czy kot, to dlaczego by nie spędzić wieczora z kubkiem ciepłej kawy i ulubionym zwierzakiem wygrzewającym nas w te mroźne dni.

Dobrze również jest zaczynać dzień we właściwy sposób zwłaszcza gdy widzimy za oknem szarą pogodę co może podziałać na naszą wyobraźnie i automatycznie czujemy te zimno tak jakbyśmy byli już na zewnątrz. Zacznij dzień od odtworzenia swojej ulubionej płyty z zespołem lub wykonawcą co wprawi Cię w odpowiedni nastrój i na pewno zimowe warunki nie będą Ci tak straszne.

Nie traktuj zimna jako blokadę przed spotkaniem się ze znajomymi czy odwiedzeniem sauny w celu wygrzania się i podtrzymania na siłach; nie daj się zimowej depresji, walcz z nią. Warto pamiętać, że sposoby te nie zapewnią nam maksymalnej ochrony jeżeli nie zadbamy o odpowiednią dawkę witamin każdego dnia, za przykład weź znane większości ludzi mleko z czosnkiem, warto wypić ten niezbyt smaczny napój, który naprawdę jest bardzo skuteczny w walce o nasze zdrowie.